NADRUK
ODBLASKOWY

Nadruk odblaskowy

Technika polegająca na wycięciu ploterem elementów z folii odblaskowej termotransferowej i wgrzaniu termoprasą kształtów / liter / logo na tkaninę (kamizelki odblaskowe, chusty, worki, koszulki itd.). Istotnym ograniczeniem jest wielkość wycinanych elementów. Tę metodę stosujemy wyłącznie do tzw. „grubszych linii”, np. większego tekstu na odzieży lub zwartego elementu pozbawionego ozdobników. W przypadku konieczności wykonania nadruku odblaskowego elementami drobnymi, np. małym, skomplikowanym logo o wielu drobnych liniach – stosujemy odblaskowy sitodruk transferowy.

Wizualny efekt obu technik znakowania jest identyczny – nadruk odbija światło w takim samym stopniu co pasy odblaskowe w kamizelce ostrzegawczej. Nadruk odblaskowy jest często mylony z tańszym, brokatowym. Niestety różnica jest kardynalna – nadruk brokatowy mieni się wprawdzie ładnymi drobinkami w świetle dziennym , ale w nocy nie odbija światła. Nie jest zatem nadrukiem odblaskowym. Nadruki odblaskowe nie wymagają dużych nakładów, poza przygotowaniem plików na ploter, zatem można znakować tą metodą tekstylia już od 1 szt. Natomiast odblaskowy sitodruk wymaga wyższych nakładów, z uwagi na konieczność przygotowania sit. Tu obowiązują te same zasady co w przypadku standardowego znakowania sitodrukiem.

nasze ostatnie projekty z nadruku odblaskowego

Zalety

NADRUKU ODBLASKOWEGO

jakość druku

Nadruk doskonale odbija światło – logo świeci światłem odbitym tak jak pasy w kamizelkach odblaskowych.

dyskretny nadruk

Nadruk odblaskowy jest dyskretniejszy niż tradycyjne, kolorowe nadruki.

małe nakłady

Grubsze linie druku, np. odblaskowy nadruk na plecach , wykonywane odblaskowym transferem ploterowym nie wymagają minimalnych nakładów – wykonujemy je od 1 sztuki.

Często zadawane pytania

Aby wycenić usługę nadruku odblaskowego musimy mieć wgląd w plik do nadruku – tylko w tym przypadku jesteśmy w stanie ocenić którą techniką wykonamy nadruk. Należy też podać docelową ilość produktu do nadruku.

Nie, nadruki z połyskiem i brokatowymi drobinkami mimo, że ładnie mienią się w świetle dziennym, nie odbijają światła w nocy. Są to też nadruki o wiele tańsze i gorsze jakościowo w stosunku do nadruku odblaskowego.

Tak, materiał, który stosujemy posiada dokumentację na zgodność produktu z EN 471 – europejską normą dotyczącą odbicia światła w odblasku.

Niestety nie, szczególnie w przypadku, gdy wiele cieniutkich linii odblaskowych ma być nadrukowane np. na elastycznej odzieży. To będzie nietrwały nadruk i o tym uprzedzamy naszych Klientów z góry.

Tak, ale należy obchodzić się z nim ostrożnie, a odzieży tak zadrukowanej nie należy prać w temperaturze wyższej niż 30⁰C

W świetle dziennym jest lekko mieniący się szary, a w ciemności odbijając światło staje się całkowicie biały.

Potrzebujesz więcej informacji?

Napisz do nas aby skonsultować technikę nadruku – dopasujemy najlepsze rozwiązanie do Twojego projektu uwzględniając nakład , budżet oraz pożądany efekt docelowy.