SITODRUK TRANSFEROWY

Sitodruk Transferowy

Sitodruk transferowy to metoda drukowania polegająca na wykonaniu nadruku na specjalnym papierze transferowym. Następnie zadrukowany papier posypuje się specjalnym klejem w proszku i przy pomocy prasy termotransferowej całość zostanie przeniesiona na tkaninę i wgrzana prasami na gorąco. W tym przypadku nadruk jest bardzo kryjący, nie wnika w strukturę odzieży, tylko ją pokrywa „gumkowatą”, gładką powierzchnią nadrukowanego elementu.

nasze ostatnie projekty z sitodruku transferowego

Ta technika stosowana jest jako pomocnicza, uzupełniająca, kiedy nie jest możliwy sitodruk bezpośredni, a jest potrzeba nadruku w trudno dostępnym miejscu. Dzięki niej zrobimy nadruk  na następujących rzeczach: czapki z daszkiem, torby, plecaki, pasy, kurtki, odzież sportowa. Pamiętaj jednak, że efekt nadruku sitodrukiem transferowym będzie inny niż sitodrukiem bezpośrednim.

Zalety

SITODRUKU TRANSFEROWEGO

ekonomia

Najtańsza metoda przy wysokich nakładach powyżej 50 sztuk.

trwałość

Niesamowita trwałość nadrukowanej grafiki. Odporność na pranie nawet w wyższych temperaturach.

multi color

Możliwość drukowania wielu kolorów.

Często zadawane pytania

Maksymalna wielkość nadruku przód albo tył to 23x32cm.

Tak. Do tego musisz posiadać prasę termiczną . Skontaktuj się z nami i określ podłoże, na które formatki będą wgrzewane, abyśmy mogli zastosować właściwy klej i podać przybliżoną temperaturę wgrzewu.

Ta technika daje możliwość druku w trudno dostępnych miejscach, niedostępnych dla sitodruku bezpośredniego np. na gotowych plecakach, torbach, czapkach. Niektórzy klienci cenią sobie bardzo dobry efekt kryjący nadruku oraz to, że farba nie wnika we włókna odzieży. Nadruki są dzięki temu „gładsze”, nieco gumkowate w dotyku.

Tak jak w przypadku sitodruku bezpośredniego – od ilości kolorów nadruku i od nakładu, ale tu dodatkowo – od rozmiaru nadruku.

Potrzebujesz więcej informacji?

Napisz do nas aby skonsultować technikę nadruku – dopasujemy najlepsze rozwiązanie do Twojego projektu uwzględniając nakład , budżet oraz pożądany efekt docelowy.