SUBLIMACJA

Nadruk metodą sublimacji

To stosunkowo prosty proces druku, rekomendowany dla niskich nakładów i do nadruków wielokolorowych, np. zdjęć. Technologia nadaje się do znakowania przedmiotów od 1 szt., i to w pełnym kolorze z przejściami tonalnymi. Jej jedynym minusem jest migracja koloru z podłożem (za wyjątkiem białego podłoża do sublimacji – na którym każdy kolor nadruku zostanie wiernie odtworzony). 

Sublimacja na ceramice

Może zostać wykonana , jednak podłoże, czyli np. kubek musi być uprzednio pokryty specjalnym lakierem. Rekomendowane są kubki białe. Jest to najczęściej wybierana technika znakowania w produkcji kubków reklamowych oraz personalizowanych upominków. Nadruk sublimacyjny na kubkach cechuje się wysoką ostrością. Jego ogromną zaletą jest możliwość nanoszenia wzorów wielokolorowych, a nawet zdjęć.

Sublimacja na odzieży poliestrowej

Poliestry najlepiej poddają się procesowi sublimacji z domieszką poliestru +30%. Natomiast zrezygnować trzeba z bawełny i innych naturalnych włókien. Nie mają one odpowiednich właściwości oraz struktury, która pozwalałaby na wnikanie tuszu wewnątrz włókien. Na materiałach można drukować różne logo lub inne treści reklamowe czy grafiki w wielu kolorach bez wpływu na cenę. W tym zakresie ta metoda znakowania ma przewagę nad np. sitodrukiem. W przypadku druku sitowego każdy użyty kolor zwiększa koszty ostatecznego produktu.

nasze ostatnie projekty z sublimacji

Zalety

NADRUKU METODĄ SUBLMACJI

szerokie zastosowanie

Za pomocą tej metody z powodzeniem możemy drukować na odzieży lub ceramice. Sublimacja jest stosowana do materiałów sztucznych, poliesteru, softschellu, nylonu i podłożu bawełnianym z domieszką poliestru + 30%.

opłacalność dla wielu kolorów

Wybór wielu kolorów do nadruku nie ma wpływu na wzrost ceny jednostkowej.

ostrość nadruku

Nadruki wykonane za pomocą metody sublimacji, charakteryzują się wysoką ostrością.

nadruki od 1 sztuki

Brak wymogu minimalnego nakładu – nadruki wykonujemy już od 1 szt.

przejścia tonalne

Możliwość uzyskania druku z przejściami tonalnymi. Dotyczy to nawet nadruku zdjęć.

odwzorowanie

Najlepsze odwzorowanie drukowanej kolorystyki można osiągnąć na białym podłożu

Często zadawane pytania

Niestety nie, ani bawełna, ani inne naturalne włókna nie nadają się do druku sublimacyjnego.

Można, ale kolor tego podłoża będzie migrował z oryginalną kolorystyką nadruku i wpływał na nią wizualnie. Np. na podłożu innym niż białe nigdy nie uzyskamy nadruku sublimacyjnego białego, niebieskiego, różowego etc.

2_3

Nie wiesz jaką metodę druku wybrać?

Napisz do nas! Wybierzemy najlepsze rozwiązanie do Twojego projektu uwzględniając zarówno nakład, budżet jaki i pożądany efekt końcowy.