nadruki z foli flex

Czym są nadruki z foli flex?

Flex to profesjonalne folie do wykonywania nadruków na różnego rodzaju tekstyliach – np. na odzieży, torbach etc. Metoda ta polega na dobraniu folii o żądanym kolorze (flex niedrukowalny) lub nadrukowaniu na białym podkładzie np. danego logo w pełnym kolorze (flex drukowalny), następnie wycięciu ploterem odpowiedniego kształtu  – który potem umieszcza się na tekstylnym podłożu , gdzie za pomocą nacisku prasy oraz wysokiej temperatury zostaje ona nadrukowana na materiale docelowym. 

nasze ostatnie projekty z wykorzystaniem metody flexa

Zaletami tej metody są niewątpliwie niskie koszty przygotowawcze , co pozwala np. zadrukować większą ilość odzieży – ale każdą sztukę innym elementem (np. imieniem uczestnika jakiegoś wydarzenia, lub kolejnym numerem etc.), a w przypadku flexu drukowalnego, są to dodatkowo nadruki w pełnym kolorze, wycięte w pożądany kształt. 

Zalety

NADRUKU FOLIĄ FLEX

nadruki od 1 sztuki

Folia Flex jest stosowana najczęściej przy drukowaniu wzorów na mniejszej ilości nakładu, można ją stosować już od 1 sztuki.

UNIKALNE NADRUKI

Flex drukowalny świetnie sprawdza się w momentach gdy musimy zadrukować każdy kolejny przedmiot innym nadrukiem.

trwałość

Największym atutem kolorowej (wycinanej) folii flex jest jej kolor który w przeciwieństwie do innych technik jest odorny na działanie słońca czy detergentów.

KOLORY SPECJALNE

Duży wybór flexów w kolorach specjalnych np. kolorowe brokatowe (brokat niebieski, zielony, czerwony i inne) – idealne na odzież dziecięcą.

elastyczność

Występujące flexy elastyczne, rozciągliwe mogą być stosowane do aplikacji np. na paskach gumowych

Fluorescencja

W przypadku tej metody możemy użyć flexów fluoroscencyjnych do nadruku – np. żółtych lub różowych.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Tak, na poliestry, bawełnę etc.

Od rozmiaru nadruku i rodzaju zastosowanego materiału Flex. Cena za nadruk flexem wycinanym (np. jednokolorowe litery) będzie niższy niż flexem drukowalnym (gdzie najpierw odbywa się zadruk flexem, a potem wycinanie ploterem).

Potrzebujesz więcej informacji?

Napisz do nas aby skonsultować technikę nadruku – dopasujemy najlepsze rozwiązanie do Twojego projektu uwzględniając nakład , budżet oraz pożądany efekt docelowy.