TAMPODRUK

Nadruki Tampodrukiem

Technika tzw. „stemplowania” polega na nanoszeniu farby drukarskiej za pomocą miękkiego, gładkiego stempelka określanego mianem tamponu. Bardzo precyzyjna metoda znakowania, uwzględniająca najdrobniejsze linie i maleńkie elementy logotypów. Dodatkową zaletą tampondruku jest wykonywanie za jego pomocą nadruków na nierównych i nieregularnych powierzchniach, jak np. długopisy, ołówki, zapalniczki, breloczki etc.  

nasze ostatnie projekty wykonane tampodrukiem

Dzięki dobraniu odpowiedniej farby możliwe jest drukowanie na podłożach takich jak tworzywa sztuczne, guma, szkło lub metal.

Zalety

NADRUKU TAMODRUKIEM

PRECYZJA

Bardzo precyzyjne linie nadruku – które są nie do uzyskania metodami tj. sitodruk. Jedyna możliwość nadrukowania drobnych, mało czytelnych elementów , np. liter, drobnych druków.

uniwersalne zastosowanie

Uniwersalne zastosowanie na różne podłoża: tworzywa sztuczne, guma, szkło lub metal.

trwałość

Proces nadruku jest wydajny, a nadruk charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Jest odporny na negatywne działanie wszelkich zewnętrznych czynników.

ekonomia

Tampondruk jest stosunkowo tanią i szybką metodą nadruku.

przejścia tonalne

Możliwość naniesienia nadruku na nieregularne, trudno dostępne powierzchnie , np. półokrągłe plastikowe zabawki , piłki etc.

Często zadawane pytania

Tak, do tej metody należy przygotować matrycę, dlatego minimalny nakład to 100 szt.

Fabryka Cmyka stosuje wyłącznie wysoko kryjące farby do tampodruku.

Odpowiedź na to pytanie brzmi- to zależy. Aby dowiedzieć się na jakich materiałach możliwe jest usunięcie nadruku zapraszamy do kontaktu z naszym działem wsparcia technicznego.

c27

Nie wiesz jaką metodę druku wybrać?

Napisz do nas! Wybierzemy najlepsze rozwiązanie do Twojego projektu uwzględniając zarówno nakład, budżet jaki i pożądany efekt końcowy.